نحوه دریافت کد بورس کالا

نحوه دریافت کد بورس کالا

site
بورس کالا

دریافت کد بورس کالا یکی از ضروری‌ترین پیش نیازها برای خرید و معامله در بورس کالا است. بورس کالا یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازار سرمایه است که خریداران بسیاری برای دریافت کالاهای خود اقدام به دریافت کد بورس کالا غیرحضوری می‌کنند. در بورس کالا اقلام زیادی ازجمله خودرو، سیمان، فلزات و هم چنین محصولات پتروشیمی معامله می‌شوند. برای اطلاع از نحوه دریافت کد بورس کالا تا آخر این مقاله از کاریزما لرنینگ همراه ما باشید.

بورس کالا چیست؟

بورس کالا، بازاری است که تعداد زیادی از عرضه‌کنندگان، کالای خود را عرضه کرده و متقاضیان کالاهای عرضه شد‌ه را خریداری می‌کنند. در این بازار، کالای مربوطه پس از بررسی‌های کارشناسی و قیمت‌گذاری توسط کارشناسان بورس کالا، به خریداران عرضه می‌شود.

معمولاً در این بازار کالاهای خام و فرآوری نشده مانند فلزات، محصولات پتروشیمی، سیمان، محصولات کشاورزی و… دادوستد می‌شوند. البته به تازگی خودرو نیز به لیست کالاهای قابل معامله در بورس کالا اضافه شد‌ه است. بزرگ ترین مزیت این بازار، نظارت بر قیمت‌های عرضه و تقاضا است که تمامی تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و تجار کالا با حضور این نهادها، از مزایای قوانین و مقررات حاکم بر بورس برخوردار می‌شوند. برای ثبت نام بورس کالا و آگاهی از نحوه دریافت کد بورس کالا کلیک کنید.

دریافت کد بورس کالا

مراحل دریافت کد بورس کالا

همانطور که گفتیم، بورس کالای ایران شامل بخش‌های مختلفی است که برای معامله و خرید کالا در آن نیاز به دریافت کد بورس کالا، طی مراحلی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

گـام اول: ثبت نام در سامانه سجام برای دریافت کد بورس کالا

افراد متقاضی ثبت نام در بورس کالا حتما باید در سامانه سجام ثبت نام کنند. سامانه جامع اطلاعات مشتریان که به اختصار سجام نامید‌ه می‌شود، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و برای ارائه خدمات یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه ایجاد شد‌ه است. سجام سامانه‌ای است که برای جمع‌آوری و تجمیع سوابق معاملاتی سهامداران ایجاد شد‌ه است. سهامداران به راحتی می‌توانند دارایی‌های خود را در این سامانه مشاهده و از سودهای دریافتی نیز اطلاع پیدا کنند.

گـام دوم: مراجعه به وب‌سایت Ebgo

بعد از دریافت کد سجام در گام دوم، باید کد آنلاین مخصوص بورس کالا را دریافت کند. نکته مهم این است که این کد با کد معاملاتی بازار سهام فرق می‌کند و افرادی که کد معاملاتی بازار سهام را دارند هم باید کد آنلاین بورس کالا را دریافت کنند.

طریقه گرفتن کد بورس کالا

• وارد شدن به سامانه خرید آنلاین بورس کالا
• بعد از کلیک بر روی لینک بالا، شما با صفحه پایین مواجه می‌شوید. در این صفحه بر روی گزینه اخذ کد آنلاین در بورس کالا کلیک می‌کنید.

مراحل دریافت کد بورس کالا

• بعد از کلیک بر روی گزینه اخذ کد آنلاین بورس کالا، شما وارد صفحه زیر می‌شوید. در این صفحه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

کد بورس کالای آنلاین

• بعد از وارد کرد‌‌ن کد ملی و شماره موبایل همراه خود و زدن گزینه ادامه، یک کد 5 رقمی به شماره موبایل وارد شد‌ه در مرحله قبل از سامانه سجام ارسال خواهد شد. این کد ارسالی را در جای خالی وارد می کنید و گزینه ادامه را می‌زنید.