تابلو‌خوانی و فیلتر‌نویسی

یاد بگیر چطوری تابلوهای یک نماد رو بررسی و تحلیل کنی.​

مطالب منتخب

مهم‌ترین مطالب این موضوع رو بخون و یاد بگیر.

12 مطلب موجود است.

آموزش سایت TSETMC + راهنمای تصویری جامع وب سایت TSETMC

زمانی که برای اولین بار وارد صفحه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران می‎شویم در دید اول با صفحه‎ای پر از اعداد و ارقام مبهم مواجه می‎شویم هر چه بیشتر به عمق این اعداد وارد شویم تصور می‌کنیم با دنیای عجیب و غریب‎تری رو به رو شده‎ایم اما لازم است برای رفع این ابهامات تک تک آیتم‎های موجود در این صفحه را برای انجام معاملات سهام مورد بررسی قرار دهیم.
ادامه
سامانه کدال

سامانه کدال چیست؟ + آموزش کدال خوانی

سرمایه گذاری در بازار سرمایه نیاز به تحلیل و اطلاعات دقیق دارد.به عنوان مثال فرض کنید شما می خواهید در سهام شرکت الف سرمایه گذاری کنید.برای سرمایه گذاری در این شرکت نیاز به بررسی صورت های مالی، برنامه های آتی شرکت، وضعیت تولید و فروش و دیگر پارامترهای بنیادی آن دارید.سامانه کدال، سامانه ایست که با کمک آن می توانید تمام اطلاعات گفته شده را استخراج کرده و بررسی کنید.در ادامه بیشتر به توضیح سایت کدال خواهیم پرداخت.
ادامه

شاخص‌های بورس را بهتر بشناسیم

شاخص کل، شاخص کل(هم‌وزن)، شاخص قیمت(وزنی-ارزشی)، شاخص قیمت(هم وزن)، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم مجموعه‎ای از شاخص‎هایی هستند که در صفحه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به چشم می‌خورند.برای آَشنایی با انواع شاخص‎های بورس و کاربردی که هر کدام از این شاخص‌ها برای سهامداران خواهند داشت ابتدا باید با مفهوم شاخص در بازار سرمایه آشنا شویم.
ادامه

چگونه ریسک ناشی از افزایش دامنه نوسان را کاهش دهیم؟

از اواخر هفته گذشته خبر افزایش دامنه نوسان بر سر زبان ها افتاده است. با تصمیم سازمان دامنه نوسان در بازارهای اول بورس تهران و فرابورس از مثبت و منفی پنج درصد به مثبت و منفی شش درصد افزایش پیدا می کند که در برخی از نمادهای معامله شده روز جاری به تاریخ دوشنبه 26 فروردین دیده میشود. گفته می شود این افزایش به تدریج خواهد بود و انتهای هر فصل با در نظر گرفتن شرایط بازار یک درصد به این بازه افزوده خواهد شد.
ادامه

اسرار مهم شاخص کل و شاخص هم وزن !

دو تا از شاخص های مهم بورس ایران, شاخص کل و شاخص کل هم وزن می باشند که این دو شاخص پر بیننده تفاوت هایی را نیز با هم دارند...
ادامه

پول هوشمند در بورس چیست؟

به طور کلی سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی به دو گروه تقسیم می‌شوند. یک سری سرمایه‌گذاران خرد و متوسط بازار محسوب می‌شوند و دنباله‌ رو هستند. اما گروه دیگر سرمایه‌گذاران بزرگ و عمده می‌باشند که خود جریان‌ ساز هستند
ادامه

فرآیند معاملات بلوکی در بورس

یکی از اصطلاحات مهم در بازار بورس که باید با آن آشنایی داشته باشید، معاملات بلوکی است. اما برخی از سرمایه‌گذاران به فرآیند دقیق معاملات بلوکی تسلط ندارند و هدف از این نوع معامله را نمی‌دانند و حتی نمی‌دانند که این‌گونه معاملات در چه شرایطی انجام می‌شود
ادامه

خرید پله ای در بورس به زبان ساده

یادگیری مباحث مدیریت سرمایه و پرتفو موضوع بسیار داغ آموزش‌های بازار بورس حال حاضر می‌باشد. خرید و فروش پله‌ای نیز از جمله مهم‍‌ترین تکنیک‌های مدیریت سرمایه است که برای کاهش ریسک و افزایش سود بسیار حیاتی است. خرید و فروش پله ای دارای متدهای مختلفی است که آشنایی با انواع آن می‌تواند در کنار تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال و سیو سود به نفع شما در بازار بورس تمام شود.
ادامه

تابلوخوانی

تابلوخوانی یکی از روش‌های مرسوم تحلیل در بورس هست. در تابلوخوانی تمرکز ما بر تجزیه و تحلیل تابلو سهام و اطلاعات معاملاتی مثل قدرت خریدار و فروشنده است. ابزار اصلی روش تحلیلی تابلوخوانی، سایت (tsetmc) است.

فیلترنویسی

فیلتر نویسی خودش مکمل تابلوخوانی است. فیلتر نویسی، فیلتر کردن سهام بر اساس پارامترهای شخصی در سایت (tsetmc) است. مثلاً فرض کن در کل بازار دنبال بیشترین سرانه خرید حقیقی باشی. این امر از طریق فیلترنویسی امکان‌پذیر هست.

هدف از تابلوخوانی و فیلترنویسی

مهم‌ترین هدفی که روش تحلیلی تابلوخوانی دنبال می‌کنه، پیداکردن سهام مناسب خرید از طریق معاملات است. همین موضوع پیچیدگی‌های این روش رو کم کرده و باعث شده در زمان کم بتونی سهام مورد نظرت رو پیدا کنی. البته یادت باشه که تابلوخوانی فقط یک ابزار تحلیل و بررسی است.

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.