تابلو‌خوانی و فیلتر‌نویسی

یاد بگیر چطوری تابلوهای یک نماد رو بررسی و تحلیل کنی.​

مطالب منتخب

مهم‌ترین مطالب این موضوع رو بخون و یاد بگیر.

:
:
1x

حجم معاملات چیست و چه تاثیری بر بازار دارد؟

1x
: :

10 مطلب موجود است.

مرتب سازی
 • جدیدترین انتشار
 • جدیدترین ویرایش
 • بیشترین امتیاز
 • مرتب سازی

  شاخص‌های بورس را بهتر بشناسیم

  شاخص کل، شاخص کل(هم‌وزن)، شاخص قیمت(وزنی-ارزشی)، شاخص قیمت(هم وزن)، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم مجموعه‎ای از شاخص‎هایی هستند که در صفحه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به چشم می‌خورند.برای آَشنایی با انواع شاخص‎های بورس و کاربردی که هر کدام از این شاخص‌ها برای سهامداران خواهند داشت ابتدا باید با مفهوم شاخص در بازار سرمایه آشنا شویم.
  ادامه

  چگونه ریسک ناشی از افزایش دامنه نوسان را کاهش دهیم؟

  از اواخر هفته گذشته خبر افزایش دامنه نوسان بر سر زبان ها افتاده است. با تصمیم سازمان دامنه نوسان در بازارهای اول بورس تهران و فرابورس از مثبت و منفی پنج درصد به مثبت و منفی شش درصد افزایش پیدا می کند که در برخی از نمادهای معامله شده روز جاری به تاریخ دوشنبه 26 فروردین دیده میشود. گفته می شود این افزایش به تدریج خواهد بود و انتهای هر فصل با در نظر گرفتن شرایط بازار یک درصد به این بازه افزوده خواهد شد.
  ادامه

  اسرار مهم شاخص کل و شاخص هم وزن !

  دو تا از شاخص های مهم بورس ایران, شاخص کل و شاخص کل هم وزن می باشند که این دو شاخص پر بیننده تفاوت هایی را نیز با هم دارند...
  ادامه

  پول هوشمند در بورس چیست؟

  به طور کلی سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی به دو گروه تقسیم می‌شوند. یک سری سرمایه‌گذاران خرد و متوسط بازار محسوب می‌شوند و دنباله‌ رو هستند. اما گروه دیگر سرمایه‌گذاران بزرگ و عمده می‌باشند که خود جریان‌ ساز هستند
  ادامه

  فرآیند معاملات بلوکی در بورس

  یکی از اصطلاحات مهم در بازار بورس که باید با آن آشنایی داشته باشید، معاملات بلوکی است. اما برخی از سرمایه‌گذاران به فرآیند دقیق معاملات بلوکی تسلط ندارند و هدف از این نوع معامله را نمی‌دانند و حتی نمی‌دانند که این‌گونه معاملات در چه شرایطی انجام می‌شود
  ادامه

  خرید پله ای در بورس به زبان ساده

  یادگیری مباحث مدیریت سرمایه و پرتفو موضوع بسیار داغ آموزش‌های بازار بورس حال حاضر می‌باشد. خرید و فروش پله‌ای نیز از جمله مهم‍‌ترین تکنیک‌های مدیریت سرمایه است که برای کاهش ریسک و افزایش سود بسیار حیاتی است. خرید و فروش پله ای دارای متدهای مختلفی است که آشنایی با انواع آن می‌تواند در کنار تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال و سیو سود به نفع شما در بازار بورس تمام شود.
  ادامه

  نوسان گیری در بورس به چه معناست

  در تمام بورس های جهان شرکت هایی که درآمدی مشخص و پایدار دارند، می‌توانند در طول یک سال مالی، سود خوبی شناسایی کنند که معمولا بخشی از این سود را تقسیم کنند؛ به این شرکت‌ها، اصطلاحاً شرکت‌های بنیاد محور یا DPS محور می گویند.
  ادامه

  مبانی تابلو خوانی در بورس

  آموزش تابلو خوانی و بازار خوانی در بورس یکی از آموزش هایی می باشد که هر سرمایه گذار باید در هنگام ورود به بازار سرمایه آن را بداند و به تکنیک های آن مسلط باشد.
  ادامه

  تابلوخوانی

  تابلوخوانی یکی از روش‌های مرسوم تحلیل در بورس هست. در تابلوخوانی تمرکز ما بر تجزیه و تحلیل تابلو سهام و اطلاعات معاملاتی مثل قدرت خریدار و فروشنده است. ابزار اصلی روش تحلیلی تابلوخوانی، سایت (tsetmc) است.

  فیلترنویسی

  فیلتر نویسی خودش مکمل تابلوخوانی است. فیلتر نویسی، فیلتر کردن سهام بر اساس پارامترهای شخصی در سایت (tsetmc) است. مثلاً فرض کن در کل بازار دنبال بیشترین سرانه خرید حقیقی باشی. این امر از طریق فیلترنویسی امکان‌پذیر هست.

  هدف از تابلوخوانی و فیلترنویسی

  مهم‌ترین هدفی که روش تحلیلی تابلوخوانی دنبال می‌کنه، پیداکردن سهام مناسب خرید از طریق معاملات است. همین موضوع پیچیدگی‌های این روش رو کم کرده و باعث شده در زمان کم بتونی سهام مورد نظرت رو پیدا کنی. البته یادت باشه که تابلوخوانی فقط یک ابزار تحلیل و بررسی است.

  خطا!

  متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.