خرید آسان ریسپکت از بورس کالا

خرید آسان ریسپکت از بورس کالا

555
بورس کالا

با توجه به اطلاعیه بورس کالا، تعداد 500 دستگاه ریسپکت در روز سه شنبه 25 بهمن عرضه می شود. قیمت پایه خودرو ریسپکت 643 میلیون تومان اعلام شده است.

ریسپکت یکی از خودروهای تازه وارد چینی موجود در بازار خودرو ایران است. ریسپکت که محصول شرکت بهمن موتور بوده و با قیمت پایه 643 میلیون تومان عرضه می شود، می تواند رقیب جدی ای در بازار سدان های کشور در این رنج قیمتی باشد.همراه ما باشید تا در ادامه مشخصات و نحوه خرید ریسپکت از بورس کالا را توضیح دهیم.

خرید خودرو از بورس کالا

مشخصات عرضه ریسپکت در بورس کالا

گروه صنعتی بهمن موتور سه شنبه 25 بهمن ماه 500 دستگاه ریسپکت را عرضه می کند. از نکات قابل توجه عرضه ریسپکت در بورس کالا، درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است که 100 درصد درنظر گرفته شده است.براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران تحویل این خودرو ها 25 اردیبهشت 1402 خواهد بود.براساس مشخصات ارائه شده، هر کد ملی (حقیقی) مجاز به ثبت سفارش بر روی یک دستگاه خودرو می باشد.

شرایط خرید خودرو ریسپکت در بورس کالا

هر کدملی صرفا مجازبه ثبت سفارش برروی یکی ازکدهای عرضه شده درتاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو می باشد. صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدارخواهد بود.خریداران جهت تحویل خودرو می بایست یکی ازعاملیت های مجاز شرکت به شرح لیست پیوست رااز طرق پورتال فروش شرکت بهمن موتور به آدرس  bahman.iranecar.com انتخاب نمایند، خریداران ملزم به واریز وجه هزینه های ذیل همزمان با تسویه اصل مبلغ به شماره حساب اعلامی می باشند.

نکته مهم: اشخاصی که از ابتدای سال 1398 در عرضه های قبلی در بورس کالا و یا از روشی دیگر (مثل قرعه کشی) موفق به خرید خودرو از شرکت های خودروسازی شده اند، امکان خرید در این عرضه را نخواهند داشت.
برای اطلاع از شرایط کامل خرید و مشخصات فنی ریسپکت  اینجا کلیک کنید.

هزینه های خرید ریسپکت در بورس کالا

هزینه 9درصد مالیات ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش، سایر هزینه ها جمعا361.694.027ریال،شامل:(مالیات و عوارض شماره گذاری 320.775.000ریال،هوشمندسازی کارت خودرو435.000ریال،هزینه خدمات پست 500.000ریال،تولید پلاک وشماره گذاری 2.800.000ریال،بیمه شخص ثالث 37.184.027ریال)

کلیه هزینه های فوق صرفا باید توسط شخص خریدار و از حساب بانکی شخص خریدار به حساب شرکت بهمن موتور واریز گردد.

ریسپکت را تا چه قیمتی در بورس بخریم؟

خودروی ریسپکت در روز سه شنبه 25 بهمن 1401 قرار است در بورس کالا برای عموم عرضه می شود.با توجه به رقابتی بودن سفارش گذاری و تقاضای بالا در فیدلیتی، یک پرسش مهم این است که تا چه قیمت رقابت برای خرید این خودرو صرفه اقتصادی خواهد داشت؟

در اطلاعیه منتشر شده، قیمت پایه خودرو ریسپکت 643 میلیون تومان است. علاوه بر قیمت پایه کارخانه، هزینه های دیگری به قیمت های فوق برای خریدار افزوده خواهد شد. این هزینه ها عبارتند از: مالیات و هزینه عوارض، شماره گذاری و بیمه و … که به شرح زیر است:

1)  9 درصد مالیات بر روی قیمت فروش 2)  حدود 36.16 میلیون تومان ثابت

 با در نظر داشتن این هزینه ها و قیمت این خودرو در بازار آزاد، خرید با قیمت پایه در بورس کالا حاشیه سودی معادل جدول زیر خواهد داشت.

خرید فیدلیتی در بورس کالا

از آنجا که قیمت بازار آزاد برای ریسپکت از قیمت بورس کالا فاصله دارد به احتمال زیاد تقاضا برای ریسپکت در قیمت های بالاتر از پایه شکل خواهد گرفت. باتوجه به فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد، احتمال شکل گیری رقابت برای خرید ریسپکت وجود دارد، درصورت شکل گیری رقابت و افزایش قیمت پایه به میزان 90 درصد، حاشیه سود خریداران به شرح زیر خواهد بود:

فیدلیتی در بورس کالا

خرید خودرو از بورس کالا

مقاله پیشنهادی: چگونه از بورس کالا خودرو بخریم

 

مراحل خرید ریسپکت از بورس کالا

برای خرید خودرو ریسپکت بدون قرعه‌ کشی از بورس کالا ابتدا باید مراحل دریافت کد بورس کالا در کارگزاری کاریزما را طی کرده و سپس اقدام به خرید ریسپکت کنید:

1.احراز هویت اینترنتی در سامانه اینترنتی sejam.ir

2.ثبت نام در کارگزاری کاریزما

3.ثبت نام در سامانه EBGO

4.خرید خودرو از بورس کالا

 برای کسب اطلاعات بیشتر از مراحل ثبت نام و نحوه خرید در بورس کالا ویدیو زیر را مشاهده کنید:

برای طرح سوالات و گرفتن مشاوره پیرامون خرید ریسپکت از بورس کالا با شماره 02141000 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرانشیز بیمه بدنه

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.