خرید آسان تارا از بورس کالا

خرید آسان تارا از بورس کالا

خرید آسان تارا از بورس کالا
بورس کالا

با توجه به اطلاعیه بورس کالا، تعداد 2000 دستگاه تارا دستی در روز سه شنبه 25 بهمن عرضه می شود. قیمت پایه خودرو تارا دستی 256 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده است.

تارا یکی از جدیدترین محصولات ایران‌خودرو است که در چند سال گذشته توانسته به محبوبیت بالایی در بازار خودرو برسد. با توجه به تقاضایی که همواره برای این خودرو وجود دارد، تارا در بورس کالا پذیرش شده و عرضه های آن در بورس کالا انجام می شود. در عرضه قبلی 2000 دستگاه تارا اتوماتیک و دستی معامله شد.در این عرضه حدود 3 برابر عرضه تقاضا وجود داشت که به صورت میانگین 30% رقابت برای خرید این تارا ها شکل گرفت.با توجه به جذابیتی که خرید خودرو از بورس کالا دارد در این مقاله نحوه خرید، جزئیات عرضه و هزینه های خرید تارا در بورس کالا را بررسی خواهیم کرد.

مشخصات عرضه تارا در بورس کالا

گروه صنعتی ایران خودرو سه شنبه 25 بهمن ماه 2000 دستگاه تارا دستی را عرضه می کند. از نکات قابل توجه عرضه تارا در بورس، درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است که 100 درصد درنظر گرفته شده است.

 خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند.

خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه به وبسایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی کرده و در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع‌رسانی می‌شود علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز، بیمه‌گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های زیر اقدام کنند.

نکته مهم: اشخاصی که از ابتدای سال 1398 در عرضه های قبلی در بورس کالا و یا از روشی دیگر (مثل قرعه کشی) موفق به خرید خودرو از شرکت های خودروسازی شده اند، امکان خرید در این عرضه را نخواهند داشت.

برای اطلاع از شرایط کامل خرید و مشخصات فنی تارا دستی اینجا کلیک کنید.

هزینه های خرید تارا در بورس کالا

هزینه‌ها شامل بیمه و شماره‌گذاری و هزینه ثابت جمعا به مبلغ ۴۳ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۱۰۰ ریال به علاوه 15 درصد بابت مالیات و عوارض قانونی که براساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود. بدیهی است درصورت عدم واریز هزینه‌های فوق حداکثر تا ۵ روز تقویمی پس از ارسال پیامک (تکمیل وجه متعلقات قانونی) به نسبت زمان تاخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.

تارا را تا چه قیمتی در بورس بخریم؟

خودروی تارا در روز سه شنبه 25 بهمن 1401 قرار است در بورس کالا برای عموم عرضه می شود.با توجه به رقابتی بودن سفارش گذاری و تقاضای بالا در تارا، یک پرسش مهم این است که تا چه قیمت رقابت برای خرید این خودرو صرفه اقتصادی خواهد داشت؟

در اطلاعیه منتشر شده، قیمت پایه خودرو تارا دستی 256 میلیون و 500 هزار تومان است. علاوه بر قیمت پایه کارخانه، هزینه های دیگری  به قیمت های فوق برای خریدار افزوده خواهد شد. این هزینه ها عبارتند از: مالیات و هزینه عوارض، شماره گذاری و بیمه و … که به شرح زیر است:

1)  15 درصد مالیات بر روی قیمت فروش 2)   حدود 4.713 میلیون تومان ثابت

 با در نظر داشتن این هزینه ها و قیمت این خودرو در بازار آزاد، خرید با قیمت پایه در بورس کالا حاشیه سودی معادل جدول زیر خواهد داشت.

خرید تارا در بورس کالا

از آنجا که قیمت بازار آزاد از قیمت بورس کالا فاصله دارد به احتمال زیاد تقاضا برای تارا دستی در قیمت های بالاتر از پایه شکل خواهد گرفت. باتوجه به فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد، احتمال شکل گیری رقابت برای خرید تارا وجود دارد، درصورت شکل گیری رقابت و افزایش قیمت پایه به میزان 60 درصد برای دستی ، حاشیه سود خریداران به شرح زیر خواهد بود:

تارا در بورس کالا

مقاله پیشنهادی: چگونه از بورس کالا خودرو بخریم

 

مراحل خرید تارا از بورس کالا

برای خرید خودرو تارا بدون قرعه‌ کشی از بورس کالا ابتدا باید مراحل دریافت کد بورس کالا در کارگزاری کاریزما را طی کرده و سپس اقدام به خرید خودرو تارا کنید:

1.احراز هویت اینترنتی در سامانه اینترنتی sejam.ir

2.ثبت نام در کارگزاری کاریزما

3.ثبت نام در سامانه EBGO

4.خرید خودرو از بورس کالا

 برای کسب اطلاعات بیشتر از مراحل ثبت نام و نحوه خرید در بورس کالا ویدیو زیر را مشاهده کنید:

برای طرح سوالات و گرفتن مشاوره پیرامون خرید تارا از بورس کالا با شماره 02141000 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرانشیز بیمه بدنه

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.