خرید آسان فیدلیتی از بورس کالا

خرید آسان فیدلیتی از بورس کالا

224
بورس کالا

با توجه به اطلاعیه بورس کالا، تعداد 500 دستگاه فیدلیتی 7 نفره و 500 دستگاه فیدلیتی 5 نفره در روز سه شنبه 25 بهمن عرضه می شود. قیمت پایه خودرو فیدلیتی 7 نفره 772 میلیون تومان اعلام شده است.

فیدلیتی یکی از خودروهای شاسی بلند چینی موجود در بازار خودرو ایران است. فیدلیتی که محصول شرکت بهمن موتور بوده و در 2 نسخه 5 و 7 نفر عرضه می شود، توانسته جای خود را میان خودروهای شاسی بلندچینی در بازار ایران بازکند و علاقه مندان زیادی داشته باشد.فیدلیتی یکی از اولین خودرو هایی بود که وارد بورس کالا شد و در عرضه قبلی در تاریخ 21 آذر، حدود 7 برابر عرضه تقاضا وجود داشت. این عرضه که در 2 رنگ بود به صورت میانگین 55% بالاتر از قیمت پایه رقابت شد.

خرید خودرو از بورس کالا

مشخصات عرضه فیدلیتی در بورس کالا

گروه صنعتی بهمن موتور سه شنبه 25 بهمن ماه 1000 دستگاه فیدلیتی را عرضه می کند. از نکات قابل توجه عرضه فیدلیتی در بورس کالا، درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است که 100 درصد درنظر گرفته شده است.براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران تحویل این خودرو ها 25 اردیبهشت 1402 خواهد بود.براساس مشخصات ارائه شده، هر کد ملی (حقیقی) مجاز به ثبت سفارش بر روی یک دستگاه خودرو می باشد.

شرایط خرید خودرو فیدلیتی در بورس کالا

هر کدملی صرفا مجازبه ثبت سفارش برروی یکی ازکدهای عرضه شده درتاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو می باشد. صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدارخواهد بود،رنگ سفید- تریم مشکی، خریداران جهت تحویل خودرو میبایست یکی ازعاملیت های مجاز شرکت به شرح لیست پیوست رااز طرق پورتال فروش شرکت بهمن موتور به آدرس  bahman.iranecar.com انتخاب نمایند، خریداران ملزم به واریز وجه هزینه های ذیل همزمان با تسویه اصل مبلغ به شماره حساب اعلامی می باشند.

نکته مهم: اشخاصی که از ابتدای سال 1398 در عرضه های قبلی در بورس کالا و یا از روشی دیگر (مثل قرعه کشی) موفق به خرید خودرو از شرکت های خودروسازی شده اند، امکان خرید در این عرضه را نخواهند داشت.
برای اطلاع از شرایط کامل خرید و مشخصات فنی فیدلیتی 7 نفره اینجا کلیک کنید. برای اطلاع از شرایط کامل خرید و مشخصات فنی فیدلیتی 5 نفره اینجا کلیک کنید.

هزینه های خرید فیدلیتی در بورس کالا

هزینه 9درصد مالیات ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش، سایر هزینه ها جمعا 173.919.027ریال،شامل:(مالیات و عوارض شماره گذاری133.000.000ریال، هوشمندسازی کارت خودرو435،000ریال، هزینه خدمات پست 500،000 ریال، تولید پلاک و شماره گذاری2،800،000 ریال، بیمه شخص ثالث 37.184.027 ریال)

کلیه هزینه های فوق صرفا باید توسط شخص خریدار و از حساب بانکی شخص خریدار به حساب شرکت بهمن موتور واریز گردد.

فیدلیتی را تا چه قیمتی در بورس بخریم؟

خودروی فیدلیتی در روز سه شنبه 25 بهمن 1401 قرار است در بورس کالا برای عموم عرضه می شود.با توجه به رقابتی بودن سفارش گذاری و تقاضای بالا در فیدلیتی، یک پرسش مهم این است که تا چه قیمت رقابت برای خرید این خودرو صرفه اقتصادی خواهد داشت؟

در اطلاعیه منتشر شده، قیمت پایه خودرو فیدلیتی 772 میلیون تومان است. علاوه بر قیمت پایه کارخانه، هزینه های دیگری  به قیمت های فوق برای خریدار افزوده خواهد شد. این هزینه ها عبارتند از: مالیات و هزینه عوارض، شماره گذاری و بیمه و … که به شرح زیر است:

1)  9 درصد مالیات بر روی قیمت فروش 2)  حدود 17.4 میلیون تومان ثابت

 با در نظر داشتن این هزینه ها و قیمت این خودرو در بازار آزاد، خرید با قیمت پایه در بورس کالا حاشیه سودی معادل جدول زیر خواهد داشت.

خرید فیدلیتی در بورس کالا

از آنجا که قیمت بازار آزاد برای فیدلیتی از قیمت بورس کالا فاصله دارد به احتمال زیاد تقاضا برای فیدلیتی در قیمت های بالاتر از پایه شکل خواهد گرفت. باتوجه به فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد، احتمال شکل گیری رقابت برای خرید فیدلیتی وجود دارد، درصورت شکل گیری رقابت و افزایش قیمت پایه به میزان 90 درصد، حاشیه سود خریداران به شرح زیر خواهد بود:

فیدلیتی در بورس کالا

خرید خودرو از بورس کالا

مقاله پیشنهادی: چگونه از بورس کالا خودرو بخریم

مراحل خرید فیدلیتی از بورس کالا

برای خرید خودرو فیدلیتی بدون قرعه‌ کشی از بورس کالا ابتدا باید مراحل دریافت کد بورس کالا در کارگزاری کاریزما را طی کرده و سپس اقدام به خرید فیدلیتی کنید:

1.احراز هویت اینترنتی در سامانه اینترنتی sejam.ir

2.ثبت نام در کارگزاری کاریزما

3.ثبت نام در سامانه EBGO

4.خرید خودرو از بورس کالا

 برای کسب اطلاعات بیشتر از مراحل ثبت نام و نحوه خرید در بورس کالا ویدیو زیر را مشاهده کنید:

برای طرح سوالات و گرفتن مشاوره پیرامون خرید فیدلیتی از بورس کالا با شماره 02141000 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.