خرید آسان دنا از بورس کالا

خرید آسان دنا از بورس کالا

denaaa
بورس کالا

با توجه به اطلاعیه بورس کالا، تعداد 5000 دستگاه دنا پلاس دستی در روز یک شنبه 25 دی با قیمت پایه 189 میلیون و 500 هزار تومان عرضه می شود.

دنا یکی از محصولات پرطرفدار ایران‌خودرو است که در چند سال گذشته توانسته به محبوبیت بالایی در بازار خودرو برسد. با توجه به تقاضای بالایی که همواره برای این خودرو وجود دارد، دنا در بورس کالا پذیرش شده و عرضه های آن در بورس کالا انجام  می شود.با توجه به جذابیتی که خرید خودرو از بورس کالا دارد در این مقاله نحوه خرید، جزئیات عرضه و هزینه های خرید دنا در بورس کالا را بررسی خواهیم کرد.

خرید دنا از بورس کالا

مشخصات عرضه دنا در بورس کالا

گروه صنعتی ایران خودرو یک شنبه 25 دی ماه 5000 دستگاه دنا پلاس دستی را عرضه می کند. از نکات قابل توجه عرضه دنا در بورس، درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است که 100 درصد درنظر گرفته شده است.براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران این خودرو به قیمت 189 میلیون و 500 هزار تومان بوده که تحویل این خودروها 27 اسفند 1401 است، عرضه می شود.براساس مشخصات ارائه شده، هر کد ملی (حقیقی) مجاز به ثبت سفارش بر روی یک دستگاه خودرو می باشد.

شرایط خرید خودرو دنا در بورس کالا

 خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند.

خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه به وبسایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی کرده و در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع‌رسانی می‌شود علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز، بیمه‌گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های زیر اقدام کنند.

نکته مهم: اشخاصی که از ابتدای سال 1398 در عرضه های قبلی در بورس کالا و یا از روشی دیگر (مثل قرعه کشی) موفق به خرید خودرو از شرکت های خودروسازی شده اند، امکان خرید در این عرضه را نخواهند داشت. برای اطلاع از شرایط کامل خرید و مشخصات فنی دنا پلاس دستی اینجا کلیک کنید.

هزینه های خرید دنا در بورس کالا

هزینه‌ها شامل بیمه و شماره‌گذاری و هزینه ثابت جمعا به مبلغ ۴۳ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۱۰۰ ریال به علاوه 13 درصد بابت مالیات و عوارض قانونی که براساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود. بدیهی است درصورت عدم واریز هزینه‌های فوق حداکثر تا ۵ روز تقویمی پس از ارسال پیامک (تکمیل وجه متعلقات قانونی) به نسبت زمان تاخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.

دنا را تا چه قیمتی در بورس بخریم؟

خودروی دنا پلاس دستی در روز یک شنبه 25 دی 1401 قرار است در بورس کالا برای عموم عرضه شود. با توجه به رقابتی بودن سفارش گذاری و تقاضای بالا در دنا، یک پرسش مهم این است که تا چه قیمت رقابت برای خرید این خودرو صرفه اقتصادی خواهد داشت؟

 

در اطلاعیه منتشر شده، قیمت پایه خودرو دنا پلاس دستی 189 میلیون و 500 هزار تومان است. علاوه بر قیمت پایه کارخانه، هزینه های دیگری  به قیمت های فوق برای خریدار افزوده خواهد شد. این هزینه ها عبارتند از: مالیات و هزینه عوارض، شماره گذاری و بیمه و … که به شرح زیر است:

1) 13 درصد مالیات بر روی قیمت فروش 2) حدود 4.713 میلیون تومان ثابت

با در نظر داشتن این هزینه ها و قیمت این خودرو در بازار آزاد، خرید با قیمت پایه در بورس کالا حاشیه سودی معادل جدول زیر خواهد داشت.

 

خرید دنا پلاس در بورس کالا

از آنجا که قیمت بازار آزاد از قیمت بورس کالا فاصله دارد به احتمال زیاد تقاضا برای دنا پلاس در قیمت های بالاتر از پایه شکل خواهد گرفت. باتوجه به فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد، احتمال شکل گیری رقابت برای خرید دنا پلاس وجود دارد، درصورت شکل گیری رقابت و افزایش قیمت پایه به میزان 140 درصد حاشیه سود خریداران به شرح زیر خواهد بود:

دنا پلاس در بورس کالا

خرید دنا از بورس کالا

مقاله پیشنهادی: چگونه از بورس کالا خودرو بخریم

 

مراحل خرید دنا از بورس کالا

برای خرید خودرو دنا بدون قرعه‌ کشی از بورس کالا ابتدا باید مراحل دریافت کد بورس کالا در کارگزاری کاریزما را طی کرده و سپس اقدام به خرید خودرو دنا کنید:

1.احراز هویت اینترنتی در سامانه اینترنتی sejam.ir

2.ثبت نام در کارگزاری کاریزما

3.ثبت نام در سامانه EBGO

4.خرید خودرو از بورس کالا

 برای کسب اطلاعات بیشتر از مراحل ثبت نام و نحوه خرید در بورس کالا ویدیو زیر را مشاهده کنید:

برای طرح سوالات و گرفتن مشاوره پیرامون خرید دنا از بورس کالا با شماره 02141000 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.