روش های سرمایه گذاری در بازار سرمایه

روش های سرمایه گذاری در بازار سرمایه

100-1
ورود به بورس

 آزادی مالی، یکی از اهدافی است که سرمایه گذاران به دنبال آن هستند. رسیدن به این آزادی، نیازمند آشنایی با انواع روش‌های سرمایه گذاری است تا بتوانیم از این راه، هم ارزش دارایی‌های خود را حفظ کنیم و هم قدمی برای رشد آنها برداریم. به قول «رابرت کیوساکی» پس انداز کردن پولی که هر روز در حال از دست دادن ارزش خود است به تنهایی کافی نیست، بلکه این سرمایه گذاری است که شما را ثروتمند می‌کند. بورس، یکی از روش‌های سرمایه گذاری به شمار می‌رود. اگر این روش به درستی و با مهارت انجام شود می‌تواند بازدهی مناسبی را برای سرمایه گذار به ارمغان بیاورد. اما شاید همه مردم از مهارت، اطلاعات یا زمان کافی برای این سرمایه گذاری برخوردار نباشند. به همین دلیل آنها باید با استفاده از روش‌های غیرمستقیم سرمایه گذاری از ارزش پول خود محافظت کنند.

در مجموع دو راه کلی برای سرمایه گذاری در بازار سهام و اوراق تامین مالی وجود دارد:

راه غیر مستقیم:

استفاده از ابزارهای تعریف شده برای سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس

راه مستقیم:

خرید و فروش توسط مشتری و با استفاده از سامانه های معاملاتی برخط، اینترنتی و حضوری و …)

اما کدام روش بهتر است؟

برای افراد مبتدی و یا کسانی که زمان و تخصص کافی برای فعالیت در بورس ندارند، به هیچ عنوان در ابتدای راه، گزینه دوم را توصیه نمی کنیم، اما چرا؟!

در بازار سرمایه بیش از 500 شرکت سهامی وجود دارد که قیمت سهامشان در طول روز همواره در نوسان است، بدون تخصص و دانستن دانش تحلیل، نحوه شناسایی سهم سودده غیرممکن است. در واقع خرید و فروش شما همانند قراردادن سرمایه تان در یک مسابقه شانس است.
عوامل تاثیر گذار بر قیمت این سهم ها بسیار گسترده است و حتی متخصصین نیر گاها از نوسانات عوامل موثر و همچنین میزان و محل تاثیر آنها کاری است که نیاز به کسب تجربه و تخصص دارد.

قیمت یک سهم گاها در ساعات معاملاتی بارها و بارها در محدوده دامنه مشخصی نوسان می کند، در برخی مواقع در عرض یک دقیقه یک سهم به یک باره افت می کند. بنابراین غفلت از بازار گاهی حتی به مدت چند دقیقه می تواند موجب زیان شما شود. بنابراین تخصص و زمان کافی از شروط اصلی سرمایه گذای مستقیم در بازار سرمایه است. بنابراین توصیه میکنیم در صورت نداشتن تخصص از راه غیرمستقیم استفاده کنید.

روش غیر مستقیم:

اگر وقت و تخصص نداید و سرمایه گذاری مستقیم پرریسک است، پس برای بهره مندی از مزایا و بازدهی بازار بورس اوراق بهادار چه کنیم:

پیشنهاد ما برای این دسته از افراد، سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس است، شما با سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس هم از مزایای بازار سهام استفاده خواهید کرد و هم میتوانید بدون تخصص و صرف کردن زمان زیاد در این بازار سرمایه گذاری کرده و به بازدهی معقول با ریسک متوسط برسید.

در روش غیر مستقیم هم شاهد روشهای مختلف سرمایه گذاری به نسبت درجه ریسک هستیم که ما در این بخش این روش ها را هم از پرریسک ترین تا کم ریسک ترین رده بندی نموده ایم.

خدمات سبدگردانی اختصاصی

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.