بهترین زمان خرید صندوق درآمد ثابت

بهترین زمان خرید صندوق درآمد ثابت

بهترین_زمان_خرید_صندوق_درآمد_ثابت_02
صندوق‌های سرمایه‌گذاری

بهترین زمان خرید صندوق درآمد ثابت به اهداف سرمایه‌گذاری افراد و شرایط بازارهای مالی بستگی دارد. برای مثال، اغلب افراد زمانیکه سایر بازارها در رکود معاملاتی به سرمی‌برند، سعی می‌کنند با خرید این صندوق ها از بازدهی ثابتی برخوردار باشند. همچنین در زمان رونق سایر بازارها، معمولا افراد ترجیح می‌دهند بخش کمی از دارایی‌ خود را در صندوق‌های درآمد ثابت سرمایه‌گذاری کنند.

ما در این مقاله به معرفی بهترین زمانی که برای خرید یا فروش صندوق‌ درآمد ثابت می‌تواند مبنای تصمیم‌گیری باشد خواهیم پرداخت.

چه زمانی در صندوق درآمد ثابت سرمایه گذاری کنیم؟

به طور کلی صندوق‌های درآمد ثابت به دلیل ریسک نزدیک به صفر و بازدهی بالاتر از سود بانکی عمدتا مورد تقاضای افراد زیادی قرار می‌گیرند. برای مثال، به‌دلیل نقدشوندگی بالا و قابل تبدیل به سهام و سایر دارایی‌ها در کمترین زمان، ابزاری برای جلوگیری از خواب پول و کاهش ارزش آن هستند.

در ادامه به معرفی بهترین زمان خرید صندوق درآمد ثابت خواهیم پرداخت:

 • زمانی‌که اهداف شما برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت است: اگر هدف شما برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدتی است، این صندوق ها ممکن است گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. این صندوق‌ها عمدتا در اوراق بهادار با بازده ثابت سرمایه‌گذاری کنند که به‌دلیل تعلق گرفتم بازدهی روزانه به سرمایه افراد، برای سرمایه‌گذاران کوتاه مدتی جذاب به شمار می‌رود.
 • زمانی‌که دنبال حفظ اصل سرمایه خود هستید: صندوق‌های درامد ثابت معمولاً کمترین ریسک را در مقایسه با سایر سرمایه‌گذاری‌ها دارند. بنابراین اگر بخواهید سرمایه خود را حفظ کرده و بازدهی بالاتری نسبت به سود بانکی به دست آورید، انتخاب صندوق درآمد ثابت معقول خواهد بود.
 • زمانی‌که نگرانی از نوسانات بازار دارید: صندوق‌های درآمد ثابت عموماً نوسان پایین‌تری نسبت به سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری دارند. اگر نگرانی از نوسانات بازار دارید، ممکن است این گزینه برایتان مناسب باشد.
 • زمانی‌که به دنبال درآمد منظم هستید: اغلب صندوق‌های درآمد ثابت به عنوان یک منبع درآمد منظم برای سرمایه‌گذاران بازنشستگان یا کسانی که به دنبال درآمد ماهانه هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توجه داشته باشید که تصمیم گیری برای سرمایه‌گذاری همواره باید با توجه به شرایط مالی شخصی، اهداف سرمایه‌گذاری و میزان تحمل ریسک انجام شود. قبل از سرمایه‌گذاری در هر گونه صندوق یا سبد سرمایه‌گذاری، به مشاوره از مشاوران مالی متخصص و یا متخصصان حوزه مالی توجه کنید.

مقاله پیشنهادی: صندوق درآمد ثابت چیست؟

بهترین زمان فروش صندوق درآمد ثابت

زمان مناسب برای فروش صندوق درآمد ثابت نیز مانند زمان خرید بستگی به اهداف فرد، نیازهای مالی، و شرایط بازار متغیر است. اما تصمیم به فروش ممکن است در موارد زیر منطقی باشد:

 • دستیابی به اهداف مالی: اگر هدف شما از سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت دستیابی به مقدار خاصی از پس‌انداز یا سرمایه است و این هدف را به دست آورده‌اید، ممکن است بخواهید بخشی از سرمایه خود را بفروشید.
 • تغییر نیازهای مالی: تغییرات نیازهای مالی نیز می‌تواند تصمیم به فروش صندوق را تحت‌تأثیر قرار دهد. ممکن است نیاز به پول بیشتر برای پروژه‌های جدید، پرداخت بدهی‌ها، یا خرید دارایی‌های دیگر داشته باشید که جهت تامین آنها اقدام به فروش صندوق نمایید.
 • تغییرات در بازار: شرایط بازار مالی می‌تواند تصمیم به فروش تحت‌تأثیر قرار دهد. اگر سایر بازارهای مالی از وضعیت خوبی برخوردار باشند و پتانسیل بالایی برای رشد داشته باشد، سبک کردن وزن دارایی‌ها در بخش درآمد ثابت می‌تواند انتخاب معقولی باشد.
 • تغییرات نرخ بهره: اگر نرخ بهره به طور قابل توجهی افزایش یا کاهش داشته باشد، این تغییر می‌تواند تصمیم به فروش را تحت‌تأثیر قرار دهد. افزایش نرخ بهره ممکن است باعث کاهش ارزش حاصل از صندوق درآمد ثابت شود. در حالی که کاهش نرخ بهره ممکن است باعث افزایش ارزش آن شود.

همانطور که تاکنون درمورد بهترین زمان خرید صندوق درآمد ثابت یا فروش آن صحبت کردیم، این موضوع به سطح ریسک‌پذیریی، نیازهای مالی و وضعیت سایربازارها بستگی دارد. درصورتی که از مواردی نظیرنیازهای مالی که شخصی تلقی می‌شوند، بگذریم. تغییرات نرخ بهره و رکود و رونق سایر بازارهای مالی از مهمترین دلایلی است که سرمایه‌گذاری افراد در صندوق‌های با درآمد ثابت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. صندوق کارا یک صندوق درآمـد ثابت با سود بالا و مطمئن است که در بازار بورس هم قابل معامله است. شما می‌توانید برای کسب سود مطمئن این صندوق درآمـد ثابت را خریداری کنید:

خرید صندوق کارا

سخن پایانی

صندوق‌های درآمد ثابت به دلیل ریسک نزدیک به صفر و بازدهی ماهیانه، توسط افراد متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی، زمانیکه سایر بازارها در رکود به سر می‌برند یا افراد نیاز به کسب بازدهی قطعی جهت کاهش ریسک سبد سرمایه‌گذاری خود دارند، بهترین زمان خرید صندوق درآمد ثابت برشمرده می‌شوند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 دیدگاه برای این مطلب

 1. hamidreza ۹ مهر ۱۴۰۲ 1 پاسخ

  مطلب خوبی بود …. ممنون از زحماتتون

  ۹ مهر ۱۴۰۲ 1 پاسخ
  1. hamidreza ۹ مهر ۱۴۰۲ 1 پاسخ

   اره واقعا عالی بود … خدا رو شکر که براتون مفید بوده

   ۹ مهر ۱۴۰۲ 1 پاسخ
   1. بهارک آقائی ۱۶ آبان ۱۴۰۲

    🙏🙏

    ۱۶ آبان ۱۴۰۲

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.