کارمزد سبدگردانی در بورس چقدر است؟

کارمزد سبدگردانی در بورس چقدر است؟

65456
ورود به بورس

کارمزد سبدگردانی میزان مبلغی است که هر شخص سرمایه‌گذاری که قصد دریافت خدمات سبدگردانی را دارد باید آن را پرداخت کند. بنابراین قبل از سپرد‌ن سرمایه خود به دست شرکتهای سبدگردانی باید از نرخ کارمزد سبدگردانی آنها مطلع شوید. همچنین لازم است نحوه محاسبه کارمزد سبدگردانی را بدانید که چگونه است؟

این مقاله از کاریزما را با این هدف تهیه کردیم که شما را با عوامل تعیین‌کننده نرخ کارمزد سبدگردانی و نحوه محاسبه آن آشنا کنیم. با مثالی از محاسبه کارمزد سبدگردانی، مسئله را برای شما سرمایه‌گذاران عزیز ساده خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی: «سبدگردانی چیست و مناسب چه افرادی است؟»

کارمزد سبدگردانی چقدر است؟

یکی از مسئولیت‌های سازمان بورس اوراق بهادار تصویب مقررات و نظارت بر اجرای آن در نهادهای مالی است. کارمزد سبدگردانی نیز از جمله مواردی است که مطابق با قوانین و مقررات سازمان بورس اوراق بهادار تعیین شد‌ه است و نهادهای مالی و سبدگردان‌ها موظف به اجرای آن هستند. علاوه بر این، سازمان بورس اوراق بهادار تعیین بخش دیگری از کارمزد سبدگردانی را به عهده خود سبدگردان‌ها قرارداد‌ه تا مطابق با توافق با مشتری تنظیم شود و این بخش بر مبنای مازاد سودآوری سبد تعیین می‌شود.

کارمزد سبدگردانی چقدر است؟

بنابراین می‌توان گفت شرکت‌های سبدگردانی به دو صورت کارمزد خود را محاسبه می‌کنند:

1) کارمزد مدیریت یا کارمزد ثابت: به صورت ثابت که بین 1 تا 2 درصد از میانگین ارزش سبد (دارایی تحت مدیریت یا AUM) خواهد بود. این نوع از کارمزد در طول مدت قرارداد به صورت روزانه محاسبه و توسط شرکت سبدگردان در انتهای قرارداد دریافت خواهد شد. این بخش از کارمزد جهت انجام خدمات سبدگردانی همچون هزینه‌های حسابرسی، مدیریت سبد و تحلیلگران، هزینه‌های نرم افزاری و … است.

2) کارمزد عملکرد: با توجه به عملکرد سبد و شرکت سبدگردان این کارمزد مشخص می‌شود. به این صورت که اگر در طول یک سال تا سقف ۲۰% سود برای سرمایه‌گذار شناسایی شود، کل ۲۰% متعلق به سرمایه‌گذار است. در حالیکه، اگر بیش از این مقدار سود شناسایی شود شرکت سبدگردان در ۲۰% مازاد سود، با سرمایه‌گذار شریک خواهد بود.

نیاز به راهنمایی دارید؟

عوامل تاثیرگذار بر کارمزد سبدگردانی

عوامل تعیین‌کننده نرخ کارمزد سبدگردانی

بنابر آنچه که گفتـه شد، مشخص است کارمزد نهایی که برای یک سبد تعیین می‌شود به عوامل زیر بستگی دارد:

1) ارزش سبد سرمایه‌گذاری: بخش ثابت کارمزد که به کارمزد مدیریتی نیز معروف است، بین یک الی دو درصد ارزش سبد تعیین می‌شود. برخی سبدگردان‌ها برای سبدهای بزرگتر تخفیف قائل می‌شوند و درصد کمتری را به‌عنوان کارمزد ثابت دریافت می‌کنند.

2) عملکرد سبد: همانطور که گفتـه شد، بخش کارمزد که بر مبنای عملکرد سبد تعیین می‌شود مطابق با توافقی خواهد بود که بین سرمایه‌گذار و سبدگردان منعقد می‌شود و تا درصد مشخصی بازدهی کارمزدی اخذ نمی‌شود. هرچه بازدهی بیشتر باشد از مازاد بازدهی درصد مشخصی کارمزد دریافت می‌شود که این برای سرمایه‌گذار و مدیریت سبد منفعت ایجاد می‌کند و در نهایت یک بازی برد-برد است.

مقاله پیشنهادی: سبد سهام یا پرتفوی چیست + 5 مزیت مهم

نحوه محاسبه کارمزد سبدگردانی

فرض کنید سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومان به سبدگردانی می‌سپارد و توافق می‌کنند تا بازده 20 درصد (عموما به اندازه سود سپرده‌های بانکی و یا اندکی بیشتر) تنها کارمزد مدیریت (کارمزد ثابت) دریافت کند. بنابراین هنگامیکه بازدهی به اندازه 200 میلیارد تومان در سال است به جز کارمزد مدیریتی هیچگونه کارمزد دیگری دریافت نمی‌شود. همچنین در قرارداد سبدگردانی ذکر شد‌ه است که در صورتیکه بازدهی دارایی تحت مدیریت به 30 درصد رسید، 20 درصد سود مازاد کسب‌شده به سبدگردان اختصاص یابد.

به عنوان مثال، در صورتیکه سود سرمایه‌گذاری حاضر در انتهای سال 300 میلیون تومان باشد، همانطور که مقرر شد تا 200 میلیون تومان کارمزدی دریافت نمی‌شود و 100 میلیون تومان مازاد، 20 درصد (20 میلیون تومان) کارمزد دریافت می‌شود. بنابراین در انتها با 300 میلیون تومان سود، تنها 20 میلیون تومان کارمزد دریافت می‌شود.

این روش دریافت کامزد از سبد سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذار و مدیریت سبد یک بازی برد-برد است و باعث می‌شود منافع شرکت سبدگردانی و سبدگردان با سرمایه‌گذار در یک جهت باشد و تعارضی ایجاد نشود. در نتیجه، هرچه عملکرد سبد بهتر باشد و سبدگردان در کسب بازدهی بیشتر برای سرمایه‌گذار تلاش کند، منافع بیشتری کسب می‌کند.

مثالی از محاسبه کارمزد سبدگردانی

همانطور که از مطلب پیداست، سبدگردانی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری تفاوت‌هایی دارند که یکی از آن‌ها اندازه مبلغ قابل سرمایه‌گذاری است. در صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توان با مبالغ کمتر نیز سرمایه‌گذاری کرد و از این جهت محدودیت سبدگردانی را ندارد.

برای مطالعه در خصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری و تفاوت آن با سبدگردانی می‌توانید به مقاله «سبد گردانی یا صندوق سرمایه گذاری, کدام بهتر است؟» مراجعه کنید.

در صورتیکه قصد سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارید کلیک کنید.

سخن پایانی

با توجه به صحبت‌های بالا در می‌یابیم که کارمزد سبدگردان از دو بخش ثابت و متغیر تشکیل شد‌ه است و کارمزد متغیر آن در گرو سود سرمایه‌گذار می‌باشد. به‌ این‌ ترتیب، هر چه سبدگردان عملکرد بهتری در زمینه مدیریت دارایی سرمایه‌گذاری داشتـه باشد، سرمایه‌گذار سود بیشتری به دست می‌آورد. سبدگردان نیز باتوجه به سود حاصل‌شده از سرمایه سود خود را افزایش می‌دهد.

سوالات متداول

کارمزد سبدگردانی از دو بخش کارمزد ثابت یا کارمزد مدیریتی و همچنین کارمزد عملکرد تشکیل شده است. کارمزد مدیریت یک الی دو درصد از ارزش کل سبد سرمایه‌گذاری است و کارمزد متغیر براساس توافق بین سبدگردان و مشتری تعیین می‌شود.

همانطور که گفتـه شد دو بخش کارمزد ثابت و کارمزد عملکردی بر مبلغ نهایی کارمزد تاثیر گذار است که در قرارداد سبدگرانی مورد توافق مشتری و سبدگران قرار می‌گیرند.

این روش دریافت کامزد از سبد سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذار و مدیریت سبد یک بازی برد-برد است و باعث می‌شود منافع شرکت سبدگردانی و سبدگردان با سرمایه‌گذار در یک جهت باشد و تعارضی ایجاد نشود.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.