سرمایه گذاری در پروژه تامین مالی جمعی نوشابه انرژی زا

سرمایه گذاری در پروژه تامین مالی جمعی نوشابه انرژی زا

658452
ورود به بورس

به اطلاع سرمایه گذاران محترم می‌رساند، طرح تامین مالی جمعی نوشابه انرژی زا بر روی سکوی کاریزما کراد قرار گرفته است و سرمایه گذاران می‌توانند جهت سرمایه گذاری، اقدام به ایجاد حساب کاربری و ثبت سفارش نمایند.

سرمایه گذاری در تامین مالی جمعی

تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) چیست؟

تامین مالی جمعی که ترجمه فارسی Crowdfunding است، به تامین وجوه نقدی مورد نیاز یک کسب و کار و یا موسسه برای شروع یا ادامه یک فعالیت، پروژه و یک طرح گفته می‌شود. در این نوع تامین مالی، وجوه مورد نیاز از تعداد زیادی سرمایه گذار تامین می‌شود و در ازای آن سود نقدی، سهام یا هر نوع پاداش دیگری پرداخت می‌کنند.

لازم به ذکر است تامین مالی جمعی در ایران مبتنی بر مشارکت است و دارای سود علی الحساب و سود قطعی است. سود پیش بینی شده در طرح براساس برآورد متقاضی تامین مالی و عامل تامین مالی از طرح مورد نظر تخمین زده می‌شود و در انتها براساس میزان آورده نقدی و بازدهی کل طرح سود قطعی نیز می‌تواند به سرمایه گذاران تعلق بگیرد.

سرمایه گذاران می‌توانند با مراجعه به پلتفرم تامین مالی جمعی (سکو) و مطالعه شرایط و ویژگی های طرح اقدام به سرمایه گذاری نمایند و در سودآوری طرح سهیم شوند.

تامین بخشی از سرمایه در گردش تولید نوشابه انرژی زا دو

شرکت نوشابه های انرژی زا اولین طرح تامین مالی جمعی کاریزما کراد است که به تازگی اقدام به جذب سرمایه کرده است. سرمایه هدف این طرح به میزان 8 میلیارد تومان است و پیش بینی سود در طرح مذکور 33 درصد اعلام شده است. نوع ضمانت اخذ شده از متقاضی طرح از نوع ضمانت نامه تعهد پرداخت است که جهت حسن ایفای تعهدات است.

سرمایه گذاران حقیقی می‌توانند با حداقل مبلغ 500 هزار تومان و حداکثر 400 میلیون تومان برای یک دوره 12 ماهه در طرح مذکور سرمایه گذاری کنند. این مبلغ برای سرمایه گذاران حقوقی حداقل 5 میلیون تومان و حداکثر 8 میلیارد تومان (100% مبلغ تامین مالی) است. سود مشارکت در این طرح به صورت فصلی (هر سه ماه یکبار در انتهای ماه سوم) به سرمایه گذاران پرداخت می‌شود و اصل سرمایه نیز به صورت یکجا و در پایان طرح به سرمایه گذاران پرداخت می گردد.

لازم به ذکر است مهلت سرمایه گذاری در این طرح 20 روز است و اولویت تخصیص گواهی شراکت این تامین مالی به سرمایه گذارانی خواهد بود که سفارش خود را زودتر در سکوی کاریزما کراد ثبت کرده باشند.

سرمایه گذاری در تامین مالی جمعی

سوالات متداول

بازدهی این طرح چقدر است؟

سود مشارکت پیش بینی شده این طرح 33 درصد سالانه است که به صورت فصلی (هر سه ماه یکبار و در انتهای ماه سوم) پرداخت می‌شود. 

آیا ضمانتی برای اطمینان از سوددهی این طرح وجود دارد؟

بله. ضمانت نامه تعهد پرداخت از متقاضی تامین مالی این طرح اخذ شده است.

مدت زمان سرمایه گذاری در این طرح چقدر است؟

این طرح برای یک دوره یکساله است و در انتهای این دوره اصل مبلغ سرمایه گذاری به سرمایه گذاران عودت داده می‌شود. 

آیا امکان برداشت مبلغ سرمایه گذاری در مدت فعالیت طرح وجود دارد؟

در حال حاضر هیچکدام از طرح های تامین مالی جمعی بازار ثانویه ندارند و در مدت فعالیت طرح، سرمایه گذار نمی‌تواند نقدینگی خود را برداشت کند. 

پیش شرط های سرمایه گذاری در این طرح چیست؟

برای سرمایه گذاری در طرح های تامین مالی جمعی می‌بایست سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی باید کد بورسی داشته باشند. بنابراین ثبت نام در سجام و احراز هویت نیز الزامی می‌باشد. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خطا!

متن جستجو باید حداقل 3 حرف باشد.